Açıklama

 Amaç

 

Sıcak veya soğuk dolum yapılmış teneke kutu veya kavanozlar içerisindeki ürünlerin pastörize edilmesi ve soğutulması için kullanılmaktadır.

 Malzeme

Gövdeler AISI 304 Malzemeden imal edilir.

 Bant

Konveyör bandı modüler tip kullanılmaktadır.

 Tip

Duşlamalı veya daldırmalı tipleri mevcuttur.

 Kontrol

PLC otomasyonludur.

 Kullanım

Dokunmatik LCD ekranlı ile kolay kullanım sağlanır.

 Bölümler

 

Kurtsan Pastörize tüneli: giriş bandı ön ısıtma, pastörize, tedrici soğutma, ön soğutma soğutma ve çıkış bantları bölümlerinden oluşmaktadır.

 Güvenlik 

 

 

Isıtma sistemi buhar girişlerinde oransal çalışan buhar vanaları, çıkışlarında şamandıralı tip kondenstopları, havuz suları için seviye tertibatları ve ısı kontrol cihazları ile tam otomatik çalıştırılmaktadır.
   

 

Teknik Özellikler

      Makine alt kısmındaki havuzlar içerinde ki sular plakalı eşanjörlerle ısıtılmakta ve       pompalar vasıtası ile bu bölümlerden üst kısımda modüler bant üzerinde hareket eden     teneke kutu veya kavanozlar üzerine fıskiyeler (nozul) ile basılmaktadır.

  • Kurtsan Pastörize tünelinin elektrik elektronik kontrolleri otomasyon panosu üzerinden dokunmatik ekranlı PLC ile düzenlenmektedir. Minimum insan müdahalesi ve oransal kontroller sayesinde minimum işletim giderleri ile ekonomik makinelerdir.
  • Sıcaklık Pastörize süreleri PLC tarafından okunacaktır.
  • Isı °C, süre dakika, olarak kontrol edilecektir.
  •  Adımlar; Her ürün için reçete ayrı reçete hazırlanılabilecek.
  • Su seviyesi, seviye probları ile kontrol edilecek, ekranda ayarlanabilecek ve sabit tutulabilecektir. Çalışma seviyesi, boşaltma seviyesi otomatik olarak yapılmaktadır.
  • Su sirkülasyon pompası, otomatik veya manuel çalışma durumuna göre minimum su seviyesinden başlamak üzere çalışma süresi sonuna kadar otoklav içerisine su basacaktır.

Ölçüler

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz...