KURUMSAL   

   KURTSAN 1974 yılında Türkiye’nin sanayi şehri olan BURSA’ da, aile şirketi olarak kurulmuştur. Seksenli yıllarda gıda ve makine imalat sektöründeki eksikliği fark ederek, paslanmaz çelik malzemelerden mamul her türlü gıda üretim prosesleri ile birlikte proje bazında veya müşterinin ihtiyaçlarına özel çok çeşitli makine imalatlarına başladık. İmal etmiş olduğumuz makineler ve komple anahtar teslim kurmuş olduğumuz tesisleri, PLC vb. gibi otomasyon sistemleri ile destekleyerek insan müdahalesini minimuma indirdik.

 

   Dünyada ve ülkemizde stratejik öneme sahip olan imalat sektöründe, müşteri beklentilerini sürekli izleyerek, yapacağı işe odaklı, kaliteli ve ileri teknolojiye sahip, katma değeri yüksek, çevreye saygılı ve enerji tasarruflu makineler tasarlayıp üretmek, kullanıma sunmak, kaynaklarımızı etkin kullanarak sürdürülebilir büyümeyi hedef alıp, kurumsal yönetim anlayışı ile müşteri memnuniyetini, çalışanların refahını, etik değerlere bağlı kalarak, KURTSAN’I geleceğe taşımaktayız. KURTSAN Türkiye’de sektöründe lider bir firmadır.  Bir çok ülkeye anahtar teslimi sayısız tesisler kurarak, dünya klasında yerini almıştır.

 

   Meyve-sebze konserve makine ve tesisleri, meyve-sebze-zeytin ve kuruyemiş kurutma-kavurma fırın ve hatları, süt ürünleri, deniz ürünleri, turşu, çikolata, meyve suyu işleme hatları, tünel bantlı pastörizasyon ve soğutma sistemleri, tam otomatik otoklav sterilizasyon sistemleri, evaporatör ve bull sistemleri, her türlü konveyör sistemleri, yıkama, ısıtma-soğutma sistemleri ile depolama amaçlı tank ve silolar, susuz hurma temizleme üniteleri, hurma işleme ve kalibre makineleri, hurma şurubu (pekmez, meyve suyu, marmelat), reçel-marmelat ve salça tesisleri, pizza sosu, ketçap hatları ve sıvı ürünler için pastörizasyon sistemleri, kuşburnu-likapa v.b. gibi özel ürünler için marmelat ve türevleri imalat hatları, narenciye işleme hatları, seçme- ayıklama-soyma-kesme ve kontrol sistemleri, kuru açık ürün sterilizasyon sistemleri, yüksek basınçlı CO2 fümigasyon sistemleri… başlıca imalat konularımızı oluşturmaktadır.

   AR-GE ve mühendislik çalışmalarımızla, 40 yıllık tecrübe ve referanslarımızla, kusursuz kalite anlayışımızla değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.